Drzwi chłodnicze

Drzwi chłodnicze

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Kiedy stosujemy drzwi chłodnicze i w jaki sposób je dobrać?

Drzwi chłodnicze są przeznaczone do pomieszczeń o temperaturze w zakresie od 0 do 5 stopni. Mogą być wykonane z wielu materiałów, jednak najczęściej wykorzystuje się w tym celu stal kwasoodporną, stal powlekaną, czy też lakieruje się je na dowolny odcień, który chce się uzyskać. Wyróżnić można przede wszystkim zawiasowe chłodnicze drzwi, które przeznaczone są w głównej mierze do zastosowania w chłodniach lub pomieszczeniach o środowisku kontrolowanym. Tego typu drzwi do chłodni sprawdzić się mogą w centrum przetwarzania i dystrybucji żywności, napojów, a także wyrobów farmaceutycznych lub innych miejsc, w których temperatura musi być odpowiednio dostosowana. Można dobrać odpowiednią grubość drzwi chłodniczych, a mianowicie istnieją chłodnicze drzwi w wersji pojedynczej, ale i też podwójnej. Jednak każde z nich posiadają doskonałe parametry izolacyjne. Futryna takich drzwi chłodniczych może zostać zamontowana do ściany, która jest wykonana z płyt warstwowych oraz standardowego muru. Wygodniejszą opcją dla niektórych mogą być przesuwne drzwi chłodnicze. Jednak w miejscach, gdzie panuje intensywny ruch, sprawdzą się drzwi wahadłowe, których nie trzeba samodzielnie zamykać. Dystrybucja naszych drzwi odbywa się w wielu miastach - sprawdź drzwi chłodnicze Warszawa, drzwi chłodnicze Radom, drzwi chłodnicze Płock, drzwi chłodnicze Siedlce, drzwi chłodnicze Pruszków, drzwi chłodnicze Piastów czy też drzwi chłodnicze Legionowo.

Jakie wybrać drzwi mroźnicze i czym powinny się cechować?

Wybierając odpowiednie drzwi, należy wiedzieć o tym, że ich prawidłowy dobór ogranicza energochłonność komór chłodniczych. Dawniej komory chłodnicze budowane były wraz z przedsionkami, które wyposażano w drzwi po dwóch stronach, by stopniowo ograniczyć straty chłodu. Głównym zadaniem przedsionków była ochrona przed dopływem wilgotnego oraz ciepłego powietrza do komory. Jednak ta metoda miała swoją wadę, a mianowicie, nie można było w szybkim tempie dokonać transportu towarów. Dzisiaj stosuje się najczęściej drzwi przesuwne wraz z kurtyną powietrzną, która pełni rolę dawnego przedsionka. Wtedy pomieszczenie zachowuje ustaloną temperaturę przez cały czas. Warto jednak pamiętać o tym, że montaż tego typu drzwi będzie wpływał na ich funkcjonalność, dlatego trzeba się skupić przede wszystkim na tym. Oczywiście istotny jest także materiał z jakiego są wykonane, ponieważ ma to znaczenie przy zachowaniu minusowej temperatury. Drzwi mroźnicze są wykorzystywane do chłodni z temperaturą ujemną, dlatego świetnie sprawdzą się w lokalach, w których przechowywane jest jedzenie, mogą to być na przykład restauracje. Wówczas żywność zyskuje odpowiednią temperaturę i zachowuje świeżość na dłużej. Dlatego sprawdź drzwi chłodnicze Sochaczew, drzwi chłodnicze Ząbki, drzwi chłodnicze Mława, drzwi chłodnicze Grodzisk Mazowiecki, drzwi chłodnicze Marki, drzwi chłodnicze Nowy Dwór Mazowiecki oraz drzwi chłodnicze Wyszków.

Drzwi gazoszczelne - jakie wybrać?

Są one niezbędnym elementem komór w przechowalniach warzyw, a także owoców z kontrolowaną atmosferą. Przechowywanie owoców przy niskich wartościach tlenu (ULO) oraz przy kontrolowanej atmosferze (KA), pozwoli utrzymać je w dobrym stanie, nawet poza okresem w roku, kiedy zbiory się nie odbywają. Tego typu drzwi mogą być otwierane ręcznie lub automatycznie. Wszystko zależy od wymagań ze strony klienta.

Zarówno przy drzwiach chłodniczych, czy też mroźniczych, jak i gazoszczelnych, można zastosować wybrany rodzaj otwierania. Najczęściej jednak drzwi automatyczne montowane są w dużych wnękach, przez które przejeżdża ciężki transport. Zazwyczaj otwiera się je przy pomocy włącznika sznurkowego lub przy pomocy pilota. Jest to niezastąpione rozwiązanie dla większych firm, które cenią sobie prostotę obsługi oraz bezpieczeństwo pracy. Ręczne otwieranie natomiast będzie równie dobrym rozwiązaniem, jednak najlepiej sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach, które nie wymagają częstego otwierania. Zobacz, gdzie działamy - drzwi chłodnicze Pionki, drzwi chłodnicze Pułtusk, drzwi chłodnicze Gostynin oraz drzwi chłodnicze Sokołów Podlaski.

Jeśli chodzi o drzwi zbudowane z dwóch skrzydeł, odnajdą zastosowanie tam, gdzie wymagane jest szerokie przejście. W tym przypadku jednak, można korzystać tylko z jednego skrzydła, a także uchylać dwa skrzydła w jednym czasie. Jeśli interesuje Cię takie rozwiązanie, sprawdź na naszej stronie drzwi chłodnicze Ostrów Mazowiecka, drzwi chłodnicze Płońsk, drzwi chłodnicze Kobyłka, drzwi chłodnicze Józefów albo drzwi chłodnicze Sulejówek.

Jak więc widać, wybór drzwi, które zabezpieczą komory chłodnicze przed utratą zimna jest naprawdę szeroki, dlatego też każdy przedsiębiorca znajdzie taki model, który spełni jego oczekiwania pod każdym względem. Sprawdź zatem, jak wygląda oferta na pozostałe miasta i zobacz drzwi chłodnicze Ostrołęka, drzwi chłodnicze Piaseczno, drzwi chłodnicze Otwock, drzwi chłodnicze Ciechanów, drzwi chłodnicze Żyrardów, drzwi chłodnicze Mińsk Mazowiecki albo drzwi chłodnicze Wołomin.